Başa

DALIŞ EĞİTİMİ

REKREASYONEL-SPORTİF DALIŞ EĞİTİMİ
» CMAS
» DALICI EĞİTİMLERİ

TSSF-CMAS 1 YILDIZ DALICI

Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Yeterli teorik eğitimi almış, dalış donanımlarını tek başına takıp, sökebilen, bu ekipmanları sığ sularda doğru olarak kullanabilen, tüm dalış becerilerini kolaylıkla uygulayabilen, yanında üç yıldız dalıcı ya da dalış eğitmeni olması koşulu ile en çok 18 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. Gece dalışı yapamaz.

Bir yıldız dalıcı eğitimi alabilmek için gerekli koşullar ve istenecek belgeler;
1) 14 yaşını doldurmuş olmak, 18 yaşından küçükler için velisinin onay belgesi olmak,
2) Yüzme bilmek,
3) Donanımlı Dalış Talimatın 18. maddesinde yer alan sağlık koşullarını yerine getirmek.
TSSF-CAMAS 2 YILDIZ DALICI

Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Açık deniz dalış deneyimi olan ve yanında en az iki yıldız dalıcı ile birlikte en çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. Dalış eğitmeni eşliğinde eğitim amacıyla en çok 42 metre derinliğe kadar dalış yapabilir. 18 yaşından küçük dalıcılar yanında üç yıldız dalıcı ya da dalış eğitmeni olması koşulu ile en çok 24 metre derinliğe kadar dalış yapabilir. Gece dalışı yapabilir.

İki yıldız dalıcı eğitimi alabilmek için gerekli koşullar ve istenecek belgeler;
1) 15 yaşını doldurmuş olmak, 18 yaşından küçükler için velisinin onay belgesi olmak,
2) Bu Talimatın 18. maddesinde yer alan sağlık koşullarını yerine getirmek,
3) Bir yıldız dalıcı ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgesi olmak
4) Bir yıldız dalıcı belgesini ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgeyi aldıktan sonra en az 20 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek.
TSSF-CAMAS 3 YILDIZ DALICI

Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Her düzeyde dalıcılara sualtında önderlik yapabilecek beceri ve deneyimi olan dalıcıdır. Önderlik yaptığı dalıcıların güvenli dalış kurallarına uygun dalış yapmalarını sağlamakla yükümlüdür. Dalış liderliği yapabilir, dalışla ilgili kural dışı davranışlarda bulunanları uyarmaya ve gerekirse dalıştan alıkoymaya yetkilidir. Önderliğini yaptığı dalıcıların güvenliğinden birinci derecede sorumludur. En çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilir ve yaptırabilir. Dalış eğitmeni eşliğinde ve eğitim amacıyla en çok 42 metreye kadar asistan olarak dalış yapabilir. Tanıtım dalışı uzmanı belgesini aldıkları takdirde, yetki belgesi almış bir dalış kuruluşunda kayıtlı olmak koşulu ile aynı dalış kuruluşuna kayıtlı eğitmenin gözetiminde tanıtım dalışı yaptırabilirler.

Üç yıldız dalıcı eğitimi alabilmek için gerekli koşullar ve istenecek belgeler;
1) 18 yaşını doldurmuş olmak,
2) Talimatın 18. maddesinde yer alan sağlık koşullarını yerine getirmek,
3) İki yıldız dalıcı ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgesi olmak,
4) İki yıldız dalıcı belgesini ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgeyi aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek,
5) En az ilköğretim ya da ilkokul diploması olmak,
6) Federasyonun ilkyardım, yön bulma ve derin dalış uzman dalıcı belgesine sahip olmak.

Tüm hakları HARESA’ya aittir, izinsiz kullanılamaz © 2014 / Tasarım ve Programlama Ajansweb